2009. november 29-én, pénteken fél öttől karácsonyfadíszeket készítünk. A készítendő díszek összhangban lesznek a gyerek karácsonyi istentisztelet fő gondolataival. Senki ne ijedjen meg, ha a kereszténység ősi jelképeit, halakat, angyalokat, koronát és csillagokat lát majd az idei imaházi karácsonyfán. Az alkalmat a gyülekezet tagjai között szervezzük, de bárkit – ismerőst és (még) ismeretleneket is – szívesen látnak a szervezők, hiszen az otthoni családi karácsonyfa díszítéshez is hasznos tanácsokkal szolgálhatunk – egymásnak.
Ugyanezen a napon fél héttől egy előadásra kerül sor „Csillag születik – Mit tudunk a betlehemi csillagról?” címmel. Előadó Horváth István csillagász testvérünk.
Jézus földi életének történetéről a négy evangéliumban olvashatunk. Máté és Lukács evangéliumában olvashatunk Jézus születéséről. De csak Máté említi a csillagot, ami a keleti bölcseket utazásra készteti. „Hol van a zsidók királya, a ki megszületett? Mert láttuk az ő csillagát napkeleten, és azért jövénk, hogy tisztességet tegyünk néki.” (Máté 2.2)
Az elmúlt két évezred alatt sokan próbáltak magyarázatot adni az égi jelenségre. Például Órigenész Adamantiosz (185-254) egyiptomi teológus szerint a Máté evangéliumában említett csillag egy üstökös kellett, hogy legyen. Johannes Kepler (1571-1630) szerint a betlehemi csillag nem egy üstökös volt, hanem a Jupiter és Szaturnusz bolygók együttállásából adódó jelenség és egy szupernova megjelenésének a kombinációja kellett legyen. Ferrari d'Occhieppo osztrák csillagász szerint Kr.e. 7-ben a Jupiter és Szaturnusz bolygók konjunkciói jelezték a Názáreti Jézus megszületését. Az előadás tárgyalja nemcsak az említett, hanem más elméletek ismertetésével foglalja össze a betlehemi csillag mibenlétével kapcsolatos ismereteinket. Kitér továbbá a csillagászat és a történelemtudomány kapcsolatára is, mely alapvetően segített például behatárolni Jézus születési idejét is.
A programok helyszíne az Agapé Pünkösdi Gyülekezet imaházi termei, az események ingyenesek és mindenki számára nyitottak.