A könyvet elolvasva ilyen kérdésekre is feleletet kaphatunk, mint
MIT MONDOTT A NAGYAPÁD?
HOGYAN TÖRTÉNT A MEGTÉRÉSED?
KI AZ ÉRETT SZEMÉLYISÉG?
MIÉRT VAN OTT PILÁTUS A KERESZTUTAT ÁBRÁZOLÓ KÉPEN?
A könyvből válaszokat kapunk saját kérdéseinkre, életelveinkre ismerhetünk, esetleg vitatkozunk, de semmiképpen nem unatkozunk...
Színes, érdekes, ismert embereket szólaltatnak meg avatott riporterek, hogy életük nagy ügyeiről: Istenről, családról, hivatásról beszéljenek, valljanak…
A lelkésznő, Makkai Lilla, a színész, Rátóti Zoltán, a pszichiáter Magyar Balázs, a pap-pszichológus Pál Ferenc, a jogtudós Hack Péter, a mesemondó Berecz András – összesen huszonkét ember életének sztorija, tanulsága gazdagíthat bennünket...
Levente Pétert, a volt Móka Mikit, vándorszínész-tanítót így okította a nagyapja: „Ha lesz egy nap, mikor nem tudsz derűsen kilépni az utcára, inkább maradj otthon.” Meg emígyen is szólt hozzá:”Fiam, minden börtönben van egy emberséges börtönőr, találd meg!”
Magyar Balázs pszichiáter így vall megtéréséről:”..egy esős őszi éjszakán egyszer csak rendkívül személyes, belső találkozásban volt részem Istennel. E pillanatra mindig emlékezni fogok, és mindig erőt nyerek belőle.”
Makkai Lilla református családban nőtt fel, ám ezt mondja: „..nem elég megszületni, hanem újjá is kell születni.”
Pál Ferenc szerint ki az érett személyiség? „...aki tud dolgozni nehéz föltételek között – és tud szeretni, ha másik őt nem szereti.”
És Pilátus Petrás Mária alakjai között?
Megtudjátok a könyvet olvasgatva...